Victoria Francés

20. června 2009 v 10:06 | verča |  Victoria Francés
Životopis:
Je to Španělská malířka a ilustrátorka.

Victoria Francés se narodila 25. října 1982 ve Valencii ve Španělsku. Většinu života však tráví v Galicii. Vystudovala Univerzitu de Bellas Artes (v češtině ''krásná umění'') ve svém rodném městě. Cestuje po mnoha městech Evropy jako do Londýna, Paříž a přijme silný vliv romantické gotiky.

Inspiruje se především romantickou gotikou a některými spisovateli např: Bram Stoker. Zprvu ilustrovala přední strany knih a spisů na objednávku. 23.dubna 2003 vydala svoji první ilustrovanou knihu (Favole: Lágrimas de piedra) a tím započala Trilogii Favole.Mezi další známou ilustraci Viktorii patří i svrchní strana knihy Angel Wings.(Její kresby byli publikovány i v jiných zemích než je Španělsko). Specializuje na obrázky a comicsy s náměty temné fantasy a upírství.Začala být uznávaná jako (Artista revelación en el Salón del Cómics de Barcelona del aňo 2004) objev v síni comicsů Barcelóna roku 2004.
Většinou mi připadá , že maluje sama sebe...

Má sice životopis na osobnosti.cz , ale hledala jsem do toho mnoho informací a dlouho tak prosím kopírujte se zdrojem....(stejně jsem toho moc nenašla , ale trochu jsem to zdelšila)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama